Wybór pomiędzy podłogami drewnianymi, a panelami winylowymi

Twierdzi się, że jej winyl jest plamoodporny, łatwy w utrzymaniu i odporny na zarysowania. Twierdzi się również, że ich drewno jest antyalergiczne, trwałe i odporne na owady, wilgoć i światło słoneczne. Chociaż konsumenci mają możliwość zakupu tych materiałów podłogowych, przed dokonaniem zakupu muszą dowiedzieć się o nich więcej.

Drewno jest jednym z najpopularniejszych materiałów na podłogi, ponieważ jest zarówno piękne, jak i praktyczne. Ludzie wybierają drewno, ponieważ jest ciepłe i naturalne; jest pozyskiwany z drzew i może być piaskowany i bejcowany, aby dopasować go do preferencji każdego klienta. Ponadto drewno jest trwałym materiałem, który nie wymaga stosowania pestycydów ani szkodliwych procesów produkcyjnych. Jest również doskonałym izolatorem ciepła i zimna. Ponadto drewno może być stosowane w meblach, szafkach i blatach, a także w projektach budowlanych, takich jak tarasy zewnętrzne lub chodniki.

Podłogi winylowe – znane również jako polichlorek winylu (PVC) – to kolejny popularny rodzaj podłóg. Winyl to trwały materiał, który jest odporny na plamy, ma gładką powierzchnię i nie wypacza się ani nie pęka z upływem czasu. Jest również łatwy w utrzymaniu za pomocą domowych detergentów i środków czyszczących. Wadą winylu jest to, że brakuje mu naturalnego piękna drewna. Konsumenci powinni mieć świadomość, że winyl po pierwszej instalacji ma nieprzyjemny zapach; to zniknie po utwardzeniu kleju.

Wybór między drewnem a winylem może być trudny, ponieważ mają one podobne właściwości. Oba są produktami naturalnymi o różnym stopniu połysku i koloru. Oba są łatwe w montażu na każdym typie podłogi – czy to twardym drewnie, kafelkach czy dywanie – i oba oferują doskonałe właściwości pochłaniania wstrząsów. Niektóre metody instalacji mogą być bardziej odpowiednie dla jednego rodzaju podłogi niż innego, ale każda z tych opcji sprawdza się dobrze w większości zastosowań. Zasadniczo konsumenci mają wiele opcji przy wyborze materiałów podłogowych.

sklep z podłogami

Blog, który skupia wokół siebie wszelkie ważne informacje na temat podłóg laminowanych, winylowych, hybrydowych, drewnianych. Wszystko o podłogach - gdzie je kupić, wybrane modele, opisy, inspiracje, charakteryzacja.

Learn More →